Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyňské linky

Jako rustikální kuchyně se označují linky, které se vyrábí z masivního dřeva. Tento typ je velmi oblíbený pro svůj nezaměnitelný design. Takový nábytek poznáte podle bohatého a velmi nápadného frézování a podle použitých okrasných prvků. Taková sestava vám může připomínat kuchyň, kterou měla třeba vaše babička, která žila na venkově – odtud označení rustikální typ.

Mezi nejpoužívanější materiál pro rustikální kuchyně patří dub a borovice. Mezi těmito dřevinami jsou zásadní rozdíly. Než se rozhodnete jednu z nich preferovat, pečlivě zvažte všechny aspekty jako např. druh bydlení a jeho geografické umístění. Pokud si nejste stoprocentně jisti, zkonzultujte svoje záměry se zkušeným architektem.

Také pečlivě vybírejte dodavatele. Upřednostňujte takového, který zpracovává materiál ve vlastní výrobě a má tak plnou kontrolu nad jeho vysoušením na potřebnou vlhkost. Pokud výrobce provádí dokončování povrchů ve vlastní lakovně, většinou vám může také nabídnout širší škálu laků a vosků. Odměnou vám bude esteticky hodnotná, útulná a teplem domova prodchnutá rustikální kuchyň.