Obklady do kuchyně

Typy obkladů do kuchyně

Dnes se můžete setkat s velmi rozmanitou nabídkou kuchyňských obkladů v nejrůznějším barevném provedení a velikostech. Posledním trendem jsou jak velké obkladačky, tak i drobná mozaika nebo skleněné obklady. Kuchyňské obkladačky mohou mít hladký povrch, nebo mohou být provedeny s lesklou, polomatnou nebo matnou glazurou. Nabízeny jsou jednobarevné nebo vícebarevné typy, které jsou dekorované různými vzory nebo ruční malbou. Oblíbené jsou třeba také např. rustikální kuchyňské obklady malých formátů.

Jak vybírat kuchyňské obkladačky

Při výběru obkladů do kuchyně byste měli myslet na to, že zde hrozí rozlití různých tekutin, a proto byste měli upřednostnit koupi obkladů, které lze udržovat snadno čisté. Na kuchyňské obkladačky sice nejsou kladeny takové nároky jako na venkovní dlažbu, ale přesto se od nich vyžaduje, aby byly odolné vůči chemikáliím používaným v kuchyni.

Velmi praktické a zároveň velmi atraktivní řešení představuje kombinace kuchyňských obkladů na stěnách s dlažbou na podlaze, která vám ušetří spoustu práce s údržbou kuchyně. Barevné ladění obkladaček a dlažby a ostatního nábytku je také prostorem pro váš tvůrčí přístup – např. motiv na podlahové dlažbě můžete vhodně opakovat na obkladech. Pro inspiraci můžete nahlédnout do hotových grafických návrhů, které lze nalézt na webových stránkách jednotlivých prodejců. Abyste si lépe představili, jak vypadá obložení v prostoru, můžete navštívit renomované prodejce, který vám vytvoří individuální 3D návrh vaší nové kuchyně.

Obklady do kuchyně můžete vybírat ze tří základních materiálů: