Levné kuchyně

I levná kuchyňská linka může být pěkná

Levná kuchyně neznamená, že nemůžete mít moderní a po designové stránce vynikající sestavu. Pokud správně zvolíte zajímavé detaily, které podtrhnou moderní vzhled, nikdo nepozná, že jste jí pořídili velmi levně – např. postačí zvolit jiné úchytky, nebo vybrat variantu se skleněnými výplněmi dvířek. Cenově nejdostupnější provedení představují laminované kuchyně, které dnes již splňují veškeré požadavky kladené na moderní nábytek – typicky jsou čelní plochy vyrobeny z laminované dřevotřísky olepené dvoumilimetrovou ABS hranou.

Levné kuchyně lze většinou pořídit pouze do menších bytů nebo kuchyňských koutů, neboť jsou nabízeny pouze ve standardizovaných délkách 180, 200, 240 a 260 cm. Stejně jako u jiného prodejního artiklu, také dodavatelé kuchyní nabízejí akční slevy nejen typizovaných kuchyňských linek. K většině těchto kuchyní lze však dokoupit další skříňky a utvořit si tak vlastní osobitou sestavu.

Navrhování levné kuchyně

I pro levné kuchyně nabízejí prodejci ve fázi plánování jejich grafický návrh a cenový rozpočet. Oba úkony jsou většinou provedeny zdarma. Během několika dnů od předání potřebných podkladů (rozměry místnosti, informace o spotřebičích a rozvodech elektřiny a vody) se dostaví odborný pracovník a provede přesné zaměření. Dodavatel posléze vypracuje technické nákresy všech rozvodů. Samozřejmostí bývá sestavení kuchyňského nábytku včetně osazení dřezu, vodovodní baterie a elektrických spotřebičů.

Prodejci nabízejí velmi výhodné ceny. Můžete se setkat s kuchyněmi, které stojí několik tisíc korun. Součástí takové sestavy ale určitě nebudou spotřebiče nebo jiné části kuchyňské linky. Počítejte pak s tím, že si k dosažení plné funkčnosti budete muset dokoupit např. dekorace a celoplošný dřez.